P18 MAAJOUKKUETIE-tapahtumaan valitut pelaajat

21.09.2021

Salibandyliiton MAAJOUKKUETIE jatkuu P18-ikäluokan (2004 ja 2005 syntyneet) valtakunnallisella MAAJOUKKUETIE-tapahtumalla 22.-24.9.2021 Eerikkilässä. Tapahtumaan valittiin yhteensä 129 pelaajaa.

Syyskuun MAAJOUKKUETIE-tapahtuma toimii lähtölaukauksena U19-ikäluokan uudelle projektille, joka huipentuu Tanskan Fredrikshavnissa pelattaviin alle 19-vuotiaiden MM-kisoihin huhtikuussa 2023. Tapahtuma on samalla merkittävä tarkkailutapahtuma syksyn U19- ja U17 -maajoukkueisiin. Lokakuussa 2021 pelataan U19 EFT-turnaus Tšekissä. U17-maajoukkueen (2005 syntyneet) toimintakauden ensimmäinen tapahtuma on marraskuun maajoukkueleiri Eerikkilässä.

 

P18-tapahtumaan valitut pelaajat:

Maalivahdit
Sukunimi Etunimi Seura
Fihlman Joonatan TPS
Ikonen Aku Ilves
Karjalainen Roni OLS
Sassi Arttu Westend Indians
Painilainen Rasmus Steelers
Auvinen Väinö Papas
Ojala Touko Eräviikingit
Saarikko Sami Koovee Salibandy
Korhonen Teemu LASB
Mankinen Arttu TPS
Haikio Aleksi SBS Wirmo / Masku
Lax Ville FBT Karhut
Molarius Antti Esport Oilers
Avikainen Vili O2-Jyväskylä ry
Nykänen Niklas Tikkurilan Tiikerit
Pokela Matias Nurmon Jymy
Kenttäpelaajat
Sukunimi Etunimi Seura
Berghem Joel Porvoon Salibandyseura
Bystedt Anton Salibandyseura Vaasa
Eemil Ylitalo OLS
Ekuri Joonas TPS
Eloluoto Lauri SBS Wirmo / Masku
Haataja Jonatan Welhot
Hakala Jussi Esport Oilers
Harjunalanen Ville Classic
Harjunpää Juho Rauman Salba
Hassinen Paavo Welhot
Heikkilä Eetu Porvoon Salibandyseura
Helin Vilho Classic
Heliranta Aapo Blackbirds United
Hellen Mico SBS Wirmo / Masku
Helperi Leevi FBT Karhut
Hirvonen Joonas Josba
Hokkanen Joona M-Team
Honkaniemi Miska Nibacos Kokkola
Hynninen Matias Esport Oilers
Hyvärinen Luukas OLS
Höglund Jooa TPS
Inkinen Joonatan Nokian KrP
Isolauri Eemil SBS Wirmo / Masku
Jokisalo Joni Pirkkalan Pirkat
Jäppinen Amos Westend Indians
Kahma Anton OFBC
Kajuutti Elias Classic
Kakko Tuomas OLS
Kantola Mauri Classic
Karjalainen Joona LASB
Karppanen Teemu Classic
Kauppinen Eero Steelers
Keskinen Onni Classic
Kilpeläinen Aapo SaiPa Salibandy
Kinnunen Lenni Rauman Salba
Knuuti Matias O2-Jyväskylä ry
Kohtamäki Lauri Nokian KrP
Koistinen Eero Eräviikingit
Koistinen Miska Josba
Koivisto Aatu Papas
Koivisto Lassi Blackbirds United
Kolari Eemeli Esport Oilers
Kouhia Nuutti Steelers
Kujansivu Lari Classic
Kurki Eemeli Koovee Salibandy
Kälkäinen Jaani Blackbirds United
Kärki Santeri Eräviikingit
Lahdensivu Elmeri Pirkkalan Pirkat
Lahti Jere Westend Indians
Laiti Alex Porvoon Salibandyseura
Lappalainen Juho Eräviikingit
Laurila Nooa SBS Wirmo / Masku
Lehtonen Eetu TPS
Lindman Miko Classic
Luhtala Aatu Seinäjoen Peliveljet
Luostarinen Juuso Blackbirds United
Makkonen Pyry Sudet
Maksimainen Olli LASB
Mertaniemi Väinö OLS
Mertsalmi Henri LASB
Miettinen Niko Porvoon Salibandyseura
Moilanen Manu Welhot
Mustajoki Aapo Classic
Myllymäki Oliver Pirkkalan Pirkat
Mäenpää Eero Seinäjoen Peliveljet
Mäntyniemi Jimi Seinäjoen Peliveljet
Määttänen Matias Esport Oilers
Möttönen Juuso Eräviikingit
Niemelä Eetu Esport Oilers
Niemi Lauri OLS
Oinonen Olli OLS
Ojanen Reemus Classic
Ollikainen Juho Koovee Salibandy
Paakkunainen Lasse Liminigan Niittomiehet (LNM)
Pekkarinen Aapo Hatsina
Pola Jarkko Happee
Porttikivi Pietari M-Team
Puttonen Vili Welhot
Raappana Atte LASB
Raitanen Jussi-Pekka FBT Karhut
Rantala Leevi Eräviikingit
Rantala Elias OLS
Riihiaho Kalle Liminigan Niittomiehet (LNM)
Riihimäki Lenni Koovee Salibandy
Roimela Setti Westend Indians
Saikkonen Arttu O2-Jyväskylä ry
Salin Luukas Nibacos Kokkola
Sandini Leo SaiPa Salibandy
Saren Lenni Nibacos Kokkola
Savolainen Roni Welhot
Seppälä Juho SaiPa Salibandy
Seppänen Matias OFBC
Seppänen Eemeli Nibacos Kokkola
Siekkinen Paavo Happee
Sillanpää Miko Eräviikingit
Silvennoinen Osmo Westend Indians
Sormunen Alex Koovee Salibandy
Suotula Juuso Sudet
Suvanto Eetu SB Hurricane ry
Tammipuro Viljami Blackbirds United
Tirkkonen Aleksanteri Josba
Tuominen Niklas Porvoon Salibandyseura
Tuononen Verneri FBC Turku
Uusitalo Tuukka Esport Oilers
Vaarimo Miko Eräviikingit
Valkamo Niko SaiPa Salibandy
Virkkala Jesse OLS
Virolainen Luukas OLS
Virtanen Viljami Classic
Vuoristo Santtu Eräviikingit
Vähäsyörinki Valtteri Classic
Wlasoff Robert Steelers
Ylikorpi Vili Nibacos Kokkola


Lue lisää United-toiminnasta.
MAAJOUKKUETIE-toiminta toteutetaan Salibandyliiton johdolla ikäluokissa P16, P18 ja T18. Näissä ikäluokissa ei siis ole yhteistyöseuroja, vaan pelaajat valitaan maajoukkuevalmentajien johdolla United-joukkueisiin ja valtakunnallisiin MAAJOUKKUETIE-tapahtumiin. Valtakunnallisista United-joukkueista ja tapahtumista valitaan tyttöjen ja poikien U17- ja U19-maajoukkueryhmät.

Tutustu myös MAAJOUKKUETIE-toimintaan kokonaisuudessaan.

World Floorball Summit Eerikkilä

World Floorball Summit – Success Factors in International Floorball

Koko salibandy-yhteisölle avoin ja maksuton verkkotapahtuma

Aiheeseen liittyviä kirjoituksia

Eerikkiläläinen esittäytyy: Voimailua ja kalastusta harrastava Olli nauttii monipuolisesta laitosmiehen...

07.10.2021 | Työpaikat, Uutinen

Eerikkilä on yksi Suomen innostavimmista työpaikoista

05.10.2021 | Työpaikat, Uutinen

E.Pod 2. Miten taito kehittyy? – Kuuntele podcast

29.09.2021 | E.Pod, Urheilu